PozyczkaPrywatna.pl | Pożyczka prywatna pod weksel

Pożyczka prywatna pod weksel

Pożyczka prywatna pod weksel to szybka gotówka na niespodziewane wydatki. Zdarza się, że pieniądze potrzebne są nagle – bardzo szybko i bez zbędnych formalności, które mogłyby wydłużyć czas oczekiwania na niezbędną sumę. Czasem zaskoczy nas jakaś niespodziewana sytuacja – na przykład choroba i konieczność sfinansowania leczenia – i pieniędzy potrzebujemy dosłownie od zaraz. Wiele osób posiada już w bankach kredyty – stwarza to problem przy chęci zaciągnięcia kolejnego zobowiązania. Czasem bank uznaje, że nie posiadamy zdolności kredytowej. Bywa też, że figurujemy w rejestrze dłużników i o wszelkich pożyczkach możemy zapomnieć. Podobnie nie mamy szans na kredyt, gdy nasze dochody nie są wysokie, albo pracujemy jedynie dorywczo. Co wówczas? Nie każdy wszak ma możliwość pożyczenia sporej sumy od rodziny! Rozwiązaniem może być pożyczka prywatna pod weksel. Co to takiego?

Czym jest weksel?

Weksel to papier wartościowy, który w zależności od celu przeznaczenia może spełniać różne funkcje – kredytową, obiegową, refinansową oraz gwarancyjną i płatniczą. Owym papierem wartościowym można skutecznie regulować swoje zobowiązania.
Na wekslu zapisana jest bowiem określona kwota, wraz z datą jej spłaty. To kwota, którą jedna osoba (zwana fachowo remitentem) pożyczyła drugiej (trasat). Wręczając jej pieniądze, jednocześnie wzięła dla siebie weksel – stanowi on zabezpieczenie pożyczki i jest ważny aż do dnia jej spłaty, gdy owa pożyczka musi zostać uregulowana. Do tego czasu wekslem można dowolnie obracać i przekazywać go innym osobom, przez co zmienia się osoba, której należy się spłata długu.
Weksel musi zostać sporządzony na piśmie i ręcznie podpisany przez osobę (osoby), które zaciągają dług i zobowiązują się do jego spłaty.

Pożyczki prywatne pod weksel

Prywatni inwestorzy są często zainteresowani udzielaniem tego typu pożyczek. Dla kredytobiorcy jest to idealne rozwiązanie, ponieważ jest w stanie uzyskać potrzebną sumę w zasadzie od ręki, a dogranie ostatecznego terminu spłaty – z uwagi na fakt, że pożyczka jest prywatna – zależy już od umiejętności negocjacyjnych obu stron.
Oczywiście, należy wystrzegać się oszustów i sprawdzić dokładnie osobę u której pragniemy zaciągnąć dług. Kredytobiorca odnosi jednak sporo korzyści, bowiem może uzyskać nawet do 100 tysięcy złotych, przy tym bez weryfikacji BIK, BIG, czy KRD. Pożyczkę może zaciągnąć nawet ktoś, czyje finanse/nieruchomości zajmuje komornik – to idealna szansa na jego spłatę i późniejsze rozliczanie się z prywatnym inwestorem.

W ten sposób zyskujemy czas, otrzymujemy potrzebne pieniądze, a umowa pożyczki, która jest zawierana przy podpisywaniu weksla, chroni obie strony – zarówno pożyczkodawcę, jak i pożyczkobiorcę.