Internet niczym BIK i BIG

Blog

Dziś chyba już nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak wielką moc ma internet. W obecnych latach nie jest to już tylko narzędzie do sprawdzania różnego typu informacji, komunikowania się ze znajomymi, czy pobierania muzyki i filmów. Okazuje się, że internet jest także ważnym instrumentem w procesie wykrywania przestępstw, poszukiwania przestępców oraz w niektórych sytuacjach w procesie weryfikowania danych osobowych.

Używając internetu musimy zdawać sobie sprawę z tego, że cokolwiek robimy, gdziekolwiek wchodzimy i jakiekolwiek informacje o sobie zostawiamy, wszystko to jest do sprawdzenia. Każdy nasz krok w internecie może być zweryfikowany, wszędzie zostawiamy po sobie ślady.

Nie bez znaczenia jest sieć internetowa w kontekście sprawdzania potencjalnych pożyczkobiorców przez firmy pożyczkowe oraz osoby fizyczne zajmujące się udzielaniem pożyczek. Można nawet powiedzieć, że internet niczym BIK i BIG, potrafi wyłowić nieuczciwą osobę i uchronić pożyczkodawcę przed wpędzeniem się w tarapaty.

Osoba, która ma za zadanie weryfikację zainteresowanego pożyczką może dokonać kilku prostych kroków, aby zwiększyć prawdopodobieństwo prawidłowej jego oceny. W internecie jest przecież wszystko. Czasem nawet nie trzeba się długo wysilać, wystarczy wpisać w Google imię i nazwisko potencjalnego pożyczkobiorcy, a także jakąś frazę związaną z kwestią zadłużenia, a już może nam się wyświetlić szereg przydatnych informacji.

Dziś internet niczym BIK i BIG pozwala zweryfikować osobę, która zwróciła się do nas o pożyczkę. Istnieje przecież mnóstwo internetowych list i rejestrów, na których wpisane są osoby zadłużone.

Wszystko można sprawdzić w zaledwie kilku krokach. Jednakże sprawdzanie delikwenta w internetowych spisach osób zadłużonych to niejedyna czynność, którą wykonują osoby weryfikatorzy.

Coraz częstszą praktyką firm udzielających pożyczek jest przeglądanie profili potencjalnych klientów na portalach społecznościowych. Jak się okazuje, taki Facebook czy Twitter potrafi spełniać nie tylko funkcję serwisu umożliwiającego kontakt ze znajomymi, ale także instrumentu do sprawdzania, czy danej osobie można zaufać i czy można udzielić jej pożyczki, czy też nie. Co sprawdzają na portalach społecznościowych firmy pożyczkowe? Weryfikowane są praktycznie wszystkie ogólnodostępne informacje z profilu danej osoby. Informacje na temat adresu zamieszkania, pracy, komentarze danej osoby, statusy oraz inne dane – wszystko to pozwala ocenić, jaką osobą jest potencjalny pożyczkobiorca i czy aby na pewno nas nie oszuka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *