Pożyczka prywatna pod hipotekę (pod zastaw)

pożyczka prywatna pod hipotekęKto jest właścicielem jakiejś nieruchomości, a potrzebuje pieniędzy, może zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki prywatnej pod hipotekę.

Pożyczka pod zastaw – czy warto?

Czasem zdarza się, że potrzebujemy pieniędzy natychmiast, a zebranie całej wymaganej kwoty to kwestia nie tylko miesięcy, ale może i lat. Tymczasem czas nagli – konieczny jest jakiś remont, opłacenie leczenia, czy po prostu kosztów jakiejś uroczystości, na przykład ślubu, albo komunii.
Nikt z rodziny nie może pożyczyć wymaganej – dużej – sumy, a banki o pożyczce nie chcą nawet słyszeć – nie posiadamy zdolności kredytowej, mamy już kilka zaciągniętych kredytów lub po prostu kiedyś zalegaliśmy ze spłatą zobowiązania i teraz nie jesteśmy wiarygodnym kredytobiorcą.

Kto posiada na własność jakąś nieruchomość, może zaciągnąć pożyczkę prywatną pod hipotekę owej nieruchomości. Kredytu udzieli prywatny inwestor, a czas spłaty należności ustalony zostanie na mocy porozumienia obu stron.

Jedyne o czym musimy pamiętać, to fakt, że obojętne od kogo pożyczamy – pieniądze należy oddać. W przypadku hipoteki nieuiszczenie opłaty miałoby fatalne skutki, choć wszystko – oczywiście – przy prywatnych pożyczkach jest możliwe do negocjacji. Nie należy się zatem bać.

Czym jest hipoteka

Pojęcie “hipoteka” jest definiowane jako ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomość, które służy zabezpieczeniu wierzytelności wynikającej z oznaczonego stosunku prawnego, na mocy którego wierzyciel może dochodzić swych praw z nieruchomości. Przy tym wierzyciel rzeczowy swych praw może dochodzić przed wierzycielami osobistymi właściciela nieruchomości.
Można zaciągnąć pożyczkę pod zastaw nie tylko własnej nieruchomości, lecz również nieruchomości jakiejś innej osoby – jeśli tylko wyrazi ona na to zgodę. Może to być zarówno mieszanie, jak i dom, lokal użytkowy, działka budowlana, albo gospodarstwo rolne.

Pożyczka prywatna pod hipotekę

Wstępna decyzja co do podpisania umowy pożyczki zwykle następuje bardzo szybko – co jest niewątpliwym plusem tego typu rozwiązania, gdy czas nagli. Kolejną zaletą prywatnej pożyczki jest ograniczenie wszelkich formalności do minimum – umowa pożyczki sporządzana jest w formie aktu notarialnego i podpisywana w kancelarii notarialnej. Znajdują się w niej zapisy, które chronią obie strony umowy – zarówno tego, kto udziela pożyczki, jak i tego, kogo hipoteka zostanie obciążona.
Zwykle pożyczki prywatne pod hipotekę udzielane są do około 40 – 60% wartości całej zastawianej nieruchomości. Tego typu pożyczki można spłacać miesięcznie – w ratach – lub zdecydować się na uiszczenie całej należności do jakiegoś (ustalonego wcześniej) terminu. Pożyczkę można zwykle dowolnie wydłużać. Co ma z tego inwestor prywatny? Zyski płynące z oprocentowania. Przy tym dla zaciągających kredyt nie są one wcale duże – może to być nawet 1% miesięcznie i to rzeczywistych odsetek kapitałowych.
Inwestorzy nie sprawdzają naszej historii kredytowej, ani nie weryfikują zdolności kredytowej – wszystko dzieje się niemal od ręki i to bez ukrytych opłat!

2 thoughts on “Pożyczka prywatna pod hipotekę (pod zastaw)

  1. Dzieńdobry, chciałbym wziąć pożyczkę 10 tys. (dziesięć tysięcy) zł. na dwa lata i prosiłbym o napisanie w odpowiedzi jaka rata by mi wyszła. Ja mógłbym płacić ratę miesięcznie w wysokości 600 zł., lub trochę więcej.

  2. Witam. Szukam pożyczki na spłatę swoich zobowiązań potrzebuję 15tyś zł. Mogę zastawić działkę rolną 44ary z łatwą możliwością przekształcenia na budowlaną (działka zazbrojona w prąd i wodę) zaraz przy drodze. Proszę o poważne propozycje.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *